Kid Medical Ankle Splint Boot Brace Support Tendonitis Plantar Fasciitis

123 TLİndirim: 26%
92 TL
  • Kategori: Desteklikler & Destek Balar
  • Üretici: Banggood
  • STOKTA
  • TESLIMAT

AYRINTILAR

Açıklama ve özellikleri

Soft Night Splint Boot Brace Support Tendinitis Plantar Fasciitis Heel SpursDescription:Type:Night Foot SplintGender:UnisexColor:Black+BlueMaterial:Cloth + WoodSize:Small/Medium/LargeSmall:approx.12.5*6.5*14.2cm(L*W*H)Medium:approx.16.5*7.5*16cm(L*W*H)Large:approx.19*8.5*17.8cm(L*W*H)Quantity:1Pcs(1cm=10mm=0.39inch)Measurement Details in the attached picture.Feature:Fits right or left foot.It is designed for comfort and effective treatment of Plantar Fascist, Achilles Tendinitis, heel pain, heel spurs, plantar flexion contractures, and other lower extremity injuries.The high-density shell provides firm support while the soft lining provides extreme comfort.By maintaining the foot at the desired degree of flexion during the night, muscle contractions and tightening are reduced, consequently will cause faster healing and less pain.Soft padded cover provides greater comfort and protection against irritation to the skin and breakdown.Package Included:1X Night Foot Splint

Teslim

Web sitesinde sipariş verirken şartları, şartları ve nakliye ücretlerini belirtin. Tam adresi seçtiğinizden emin olun. Teslimat, belirtilen adreste veya nakliye şirketinin dağıtım noktalarında kurye ile gerçekleştirilir.

Yorumlar

Satın almadan önce tavsiye "Kid Medical Ankle Splint Boot Brace Support Tendonitis Plantar Fasciitis" müşteri incelemelerini inceleyin. Bir seçim belirlemenize ve beklentilerinizin tam olarak ne kadar uygun olduğunu anlamanıza yardımcı olurlar. Ayrıca, satın alma işleminden sonra geri bildiriminizi de memnuniyetle karşılıyoruz, böylece satın alma işleminin beğenilip beğenilmediğini ve tanıdıklarınıza tavsiye edip etmeyeceğinizi bize ve başkalarına anlatabilirsiniz.

Bir yorum ekle

Güncelleme: 22.09.2020

Ayrıca tavsiye

Benzer çevrimiçi mağazalar

Ericdress
LovelyWholesale
Peggybuy
Simple-dress
Sunsky
Lightake
Whatwears
Fairy Season
GearVita
Beautifulhalo
Glasseslit
Aliexpress